قیمت هر کالا در زمان خرید نقش بسیار مهمی در انتخاب ما دارد. ولی جدا از آنکه برای خرید کالا چه بودجه ای در نظر گرفته اید، آیا آن کالا با آن قیمت ارزنده است و ارزش خرید دارد؟

قیمت ماشین های کنترلی حرفه ای بدلیل تنوع بالا در کمپانی سازنده، نوع موتور، ابعاد و اندازه ماشین ، نوع و جنس دنده های گیربکس و … بسیار متفاوت و متنوع می باشد و هر کمپانی مشتری مخاطب خاص خود را هدف می گیرد و طبق آن اقدام به تولید می کند.

نکته مهم اینجاست که در نگاه اول، تمام ماشین های RC ظاهری شبیه به یکدیگر دارند و عوامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت بخش های فنی داخل ماشین هستند.

پس ظاهر ماشین کمک زیادی برای تشخیص ارزندگی و ارزش ماشین ایفا نمی کند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ماشین های کنترلی

1) نوع شاسی  2) نوع موتور 3) فرستنده و گیرنده 4) سروها 5) سیستم انتقال قدرت 6) سایز ماشین 7) کمپانی سازنده و جنس چرخ دنده‌ها و تعداد دنده‌ های گیربکس.

جزئیات هر یک از بخش های عنوان شده را می توانید در مقاله “نکات قبل از خرید” بطور کامل مطالعه کنید.

بطور کلی دو نوع خریدار وجود دارد:

دسته اول که به دنبال بهترین کالا هستند و قیمت برای آنها خیلی اهمیت ندارد و دسته دوم که یک بودجه مشخص مثلا 10/000/000 تومان برای خرید ماشین کنترلی در نظر دارند و به دنبال بهترین ماشین در این قیمت هستند. حالا از کجا شروع کنیم؟

بهتر است که از آخر شروع کنیم!!!

فرض میکنیم بهترین و با کیفیت ترین و سریع ترین و قویترین ماشین کنترلی را تهیه کردیه اید که قیمت بالایی هم داشته است.

این ماشین سرعت زیادی و احتمال تصادف و آسیب در آن بالاست یا آنقدر قدرت دارد که ساییدگی لاستیک در اثر شتاب گیری آنقدر زیاد است که در 2 ماه آینده نیاز به تعویض لاستیک دارد.

آیا این ماشین قطعه یدکی یا خدمات پس از فروش دارد؟

یا اینکه با اولین مشکل فنی روانه گوشه انباری می شود.

این یک مثال بود که ما صدها بار با آن در انواع ماشین های کنترلی ارزان و ماشین های کنترلی گران قیمت رو به رو شده ایم.

  • پس اولین قدم شما در انتخاب، پیش از غرق شدن در تبلیغات و سردرگم شدن بین مدل های فراوان، حذف کردن ماشین های بدون قطعات یدکی و خدمات از لیست انتخاب های شماست.

برگردیم سر قیمت: ماشین کنترلی RC در هر ابعادی، هر قدرتی ، هر سرعتی و هر ظاهری نیاز به کیفیت مطلوب جهت کارایی مناسب و ماندگاری دارند.

پس نکته بعدی اینکه کیفیت رو فدای ابعاد یا ظاهر یا هر چیزی دیگری نکنید،چون داشتن یک ماشین بزرگ با کیفیت پایین هیچ لذتی ندارد ولی از طرف دیگر ماشین کوچک با کیفیت می تواند به طور کامل شما رو راضی و هیجان زده کند.

پس اگر یک ماشین کنترلی سایز بزرگ با یک ماشین کنترلی سایز کوچک هم قیمت بودن نیاز هست کمی دقیق تر بررسی کنیم.

همه ما با شنیدن نام هر کمپانی در بین ماشین های واقعی مثل بنز،کیا، رنو و …. یک تصویر ذهنی از کیفیت و کارایی آن برند داریم.

لازم هست در ماشین های کنترلی حرفه ای هم برند هایی مانند:

  • MCD Racing (کمپانی تولید کننده ماشین های بنزینی)، TeamMagic (کمپانی تولید کننده ماشین های حرفه ای نیترو و الکتریکی)، Hobao Racing (کمپانی تولید کننده ماشین های کنترلی حرفه ای نیترو و الکتریک)، Remo Hobby (تولید کننده ماشین های کنترلی الکتریکی) و … را بشناسیم تا مسیر سریعتر و درست تری در انتخاب داشته باشیم.

برای شناخت هر برند 2 راه داریم:

  1. جستجو در اینترنت و تماشای کلیپ های تبلیغاتی.
  2. تماشا و بررسی ماشین از نزدیک ، که به شخصه گزینه دوم را واقعی تر و ملموس از از ویدیو های تبلیغاتی میدانم.

به همین دلیل گلچینی از برترین ماشین های آرسی در فروشگاهی واقع در کارتینگ آزادی در دسترس عموم و علاقه مندان قرار داده ایم.

بدین ترتیب علاوه بر مقایسه side-by-side (کنار به کنار) تمام مدل ها، امکان تماشا و بررسی عملکرد و شتاب و سرعت تمام مدل ها را در پیست واقع در جلو فروشگاه خواهید داشت.

همچنین می توانید نظرات واقعی و نقات ضعف و قوت هر مدل از زبان مصرف کنندگان بشنوید و کاملاً آگاهانه وارد رشته جذاب ماشین های آرسی شوید و از این رشته نهایت لذت را ببرید.

حال که از کلیات و زیر و بم و نکات مهم مطلع شدید، می توانید با مطالعه بخش زیر یک مقایسه فنی و قیمتی بصورت تئوری داشته باشید.

با در نظر گرفتن کیفیت و متغیرهای بالا میتوانید یک پیش زمینه خوب و کامل در مورد بودجه ای که در نظر گرفته اید و ماشینی که انتخاب کرده اید داشته باشید و مقایسه خود را کامل کنید.

همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام می توانید با فروشگاه تهران آرسی تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید